RENAULT FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT FORUM

GROUP MAFIA

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Dizel araç kullanıcılarına..

3 posters
YazarMesaj
By.OnuR
50 PS
50 PS
By.OnuR

Dizel araç kullanıcılarına.. Empty
MesajKonu: Dizel araç kullanıcılarına..   Dizel araç kullanıcılarına.. Icon_minitimeÇarş. Eyl. 03, 2008 8:29 pm

DİZEL MOTORA AİT BAZI BİLGİLER

Dizel motorlarda silindire sadec hava doldurulur ve yanma sıkıştırılmış havanın üzerine enjektörden yakıt püskürtülmesiyle sağlanır.

Dizel motorların yakıt sisteminde günlük yaplacak işlerden biri mazot-su ayırıcısı veya filtre ya da yakıt deposundan yakıt sisteminin suyunun alınmasıdır.

Dizel motorlarda yanma enjektörden yakıt püskürtmekle olur. Enjektörler kendilerine enjeksyon pompasından gelen mazotu silindirlerdeki sıkıştırılmış havanın içine püskürterek yanmayı sağlarlar.

Enjeksyon pompası, besleme pompası ile depodan gelen yakıtı basınçlı olarak enjektörlere yollar.

Dizel motorun çalışmamasının bir nedeni, hava yapmış olmasıdır. Hava yapmanın nedenleri:
-yakıtın bitmesi,
-boru ve rekorların gevşemesi,
-yakıt borularının sökülmesi,
-filtrenin temizlenmesi veya değişmesidir.

Dizel motorlarda egzost dumanı siyah çıkıyorsa yakıt pompasına, enjektöre ve hava filtresine bakılır. Ayrıca dizel motorlarda marş yapıldığında marş motoru dönüyor ancak motor çalışmıyorsa yakıt filtresi de takılı olabilir.

Özellikle soğuk havalarda dizel motoru kolay çalıştırabilmek için kızdırma bujileri kulanılır
http://www.forumekspres.com
crazy_meganci_0114
50 PS
50 PS

MesajKonu: Geri: Dizel araç kullanıcılarına..   Dizel araç kullanıcılarına.. Icon_minitimePerş. Eyl. 04, 2008 12:17 pm

Kardeş hepsi iyide artıq dizel kullanılmaz ya hem masrafı coq hemde mali yonden eşit degerlere yaklaştı:)Bu benim görüşüm Smile Smile Smile
!!!BERKAY!!!
ADMIN
ADMIN
!!!BERKAY!!!

MesajKonu: Geri: Dizel araç kullanıcılarına..   Dizel araç kullanıcılarına.. Icon_minitimePerş. Eyl. 04, 2008 2:56 pm

crazy_meganci_0114 demiş ki:
Kardeş hepsi iyide artıq dizel kullanılmaz ya hem masrafı coq hemde mali yonden eşit degerlere yaklaştı:)Bu benim görüşüm Smile Smile Smile

doğru diyosun ama yılda belli bir km üzerinde yapanlar için karlı bir sistem. bakımı pahalı euro diesel fiyatı neredeyse benzinle eşit. alırken pahalıya alınıyor araç ama tek artısı az yakması. honda cıvıc ve bazı modellerde uygulanan hybrid teknolojisi çok hoşuma gidiyor. bu sistem bence dizelin pabucunu dama attı
By.OnuR
50 PS
50 PS
By.OnuR

MesajKonu: Geri: Dizel araç kullanıcılarına..   Dizel araç kullanıcılarına.. Icon_minitimePerş. Eyl. 04, 2008 4:12 pm

Wallaha Arkadaşlar Peugeot 207 Dizel Araç Var Günde En Az 250 300 Km Yapıyoruz Rahat Ama Birşey Söyliyeyim

Aydın-Didimden Bura 700 Km Körfezide Ekleyin Yaklaşık Kaç Km Bilmiyorum + Klima Hep Açık Gece Yollar Kötü Yarısı Tabi Ordan Körfezi Dolaşıpta İstanbul'a Gelince 125 YTL Yaktı Klimada Açık Hep Siz Düşünün Artık ...!
http://www.forumekspres.com
crazy_meganci_0114
50 PS
50 PS

MesajKonu: Geri: Dizel araç kullanıcılarına..   Dizel araç kullanıcılarına.. Icon_minitimeCuma Eyl. 05, 2008 3:59 pm

ONLAR ARABADAN ARABAYA DEGISIR BEN ONU DEMIYORUM SU ARABA SUNU YAKTI SU ARABA COK YAKTI DEMIYORUM BEN KENDI KANAATIMCE DIZEL ARABALARDAN HOSLANMIYORUM DIZEL DEWRI TICARI ARABADA BITTI DENILCEK KADAR AZ

Dizel araç kullanıcılarına..
1 sayfadaki 1 sayfası